Print this page
Tuesday, 22 September 2020 14:40

Nea Salamina'da sekiz yeni vaka!

Rate this item
(0 votes)

Nea Salamina'da sekiz yeni koronavirüs vakası tespit edildi. 8 yeni vakanın varlığı Nea Salamina Yönetim Kurulu tarafından doğrulandı.
Mağusa ekibinde toplam kaydedilen vaka sayısı 19’a yükseldi.
Nea Salamina, kulubün karşı karşıya kaldığı durumun zor ve kritik olduğunu ve bu durumun odak noktasında, oyuncular, kulüp çalışanları ve aileler olduğunun altını çizdi.
Nea Salamina Yönetim Kurulu, durumu ve kulubün karşılaştığı benzeri görülmemiş koşulları, en iyi şekilde yöneteceklerine dair güvence verdi.

Sağlık Bakanlığı, Nea Salamina Kulubünde koronavirüs vakalarında yönetme talimatına uyulmadığı ve karantinanın ihlal edildiğinden şikayet ediyor.
Yapılan açıklamaya göre, tespit edilen 8 vakanın 6’sı önceki on bir vakanın yakın temaslıları olarak rapor edilmişti.
Bu kişilerin izolasyonu için net yazılı talimatların verildiği ve izlenecek protokolün kendilerine anlatıldığı da eklendi.
Tüm bunlara rağmen, Sağlık Bakanlığı'na göre Kulüp, kendi inisiyatifiyle oyunculara ve diğer personele, karantinalarını ihlal ederek özel bir laboratuvarda teste girmeleri talimatını verdi.
Sekiz yeni vakadan ikisinin yakın temaslı olduğu bildirilmediğinden, Sağlık Bakanlığı 17 Eylül'den sonra futbolcularla veya kulubün diğer üyeleriyle temas halinde olan ve Epidemiyolojik Gözetim Birimi’nin ulaşmadığı kişilerin 14-12 numaralı telefonu aramaları istenildi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu