Εξαιρετική πορεία

Η ΑΕΚ πέρασε το εμπόδιο της Κορκ Σίτι και τώρα κάνει στροφή προς το Μινσκ, αφού η προσοχή στρέφεται στη Ντιναμό, η οποία θα είναι η επόμενη αντίπαλος.

Μπορεί η χθεσινή της εμφάνιση, να μην έφθασε σε ψηλά επίπεδα, όμως, κατάφερε να πετύχει δεύτερη νίκη επί της Κορκ, χωρίς μάλιστα να δεχθεί γκολ.
Στα θετικά η σοβαρότητα και η πειθαρχία της ομάδας.
Οπωσδήποτε χρειάζεται βελτίωση, αφού παρουσίασε προβλήματα στο δημιουργικό τομέα, ενώ έλειψε η ταχύτητα και η φαντασία.
Το πολύτιμο γκολ πέτυχε ο Φλοριάν Τολμές στο 33ο λεπτό.
Ενα γκολ που έδωσε ηρεμία και αυτοπεποίθηση στην ΑΕΚ, η οποία όπως έδειξε για μία ακόμη φορά, διαχειρίστηκε πολύ καλά το προβάδισμα.
Πάντως στο 70ο λεπτό η Κορκ δικαιούται να διαμαρτύρεται για ένα πέναλτι που μπορούσε να κερδίσει όταν ο Χέφελ μάρκαρε απρόσεκτα τον Μαγκουάιαρ.

ΔΙΠΛΟ ΓΙΑ ΑΠΟΛΛΩΝΑ

Ο Απόλλωνας σφράγισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση, με άνετο τρόπο.
Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, επικράτησε με 2-1 της Ζάρια. Σκορ που μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο, αν οι παίκτες του Απόλλωνα ήταν πιο εύστοχοι.
Με εξαιρετική οργάνωση, ταχύτητα και αλληλοκάλυψη, επέβαλε το ρυθμό του και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες.
Ο Ντα Σίλβα στο 44ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στον Απόλλωνα με κτύπημα πέναλτι.

Η Ζάρια απάντησε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με γκολ του Φάκσα.
Ο Σκέμπρι έδωσε τελικά αυτό που άξιζε στον Απόλλωνα στο 80ο λεπτό.

Η ομάδα της Λεμεσού έδειξε ότι βρίσκεται σε υψηλό βαθμό ετοιμότητας και έχει κάθε λόγο να αισιοδοξεί απέναντι στον επόμενο αντίπαλο. Την Αμπερτίν Σκωτίας.

ΕΙΧΕ ΛΑΦΡΑΝΣ Η ΑΕΛ

Η ΑΕΛ δυσκολεύτηκε αλλά προκρίθηκε και αυτό είναι το πλέον θετικό.
Παρόλο που προηγήθηκε αργά, στο 70ο λεπτό με τον Φιντέλις, εντούτοις έδωσε δικαιώμτα στη συνέχεια και αφού ισοφαρίστηκε στο 83ο λεπτό, κινδύνευσε να δεχθεί δεύτερο γκολ.

Στο 88 ο Λαφράνς, ο οποίος αποδεικνύεται μεγάλος σκόρερ, παρόλο που είναι αμυντικός, επανέφερε την τάξη και την ΑΕΛ, στον τρίτο προκριματικό γύρο, όπου θα έχει δύσκολο έργο.
Αντίπαλος της, η Αούστρια Βιέννης.

Τελευταία Ενημέρωση: 06 Φεβρουαρίου 2021 - 16:57

24 Απριλίου
Έξι συν μια προτάσεις νόμου για ρύθμιση των πολλαπλών συντάξεων και του ορίου αφυπηρέτησης
20:56
Συζήτησαν και για την Κύπρο Ερντογάν και Σταϊνμάιερ στην Άγκυρα
20:54
Πόλεμος στην Ουκρανία: Ο Ζελένσκι καλωσορίζει το αμερικανικό πακέτο βοήθειας ύψους 61 δισεκ. δολαρίων
20:31
Τον Απρίλιο η Ρωσία θα διπλασιάσει τα έσοδα της από το πετρέλαιο και το φυσικό αέριο
18:42
Το Ισραήλ λέει πως «προχωράει» με την επίθεση στη Ράφα – Ο στρατός έκανε όλες τις απαραίτητες προετοιμασίες
18:13
Τίτλοι Ειδήσεων: Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
17:55
Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν: Η Ρωσία αποτελεί υπαρξιακή απειλή για την Ευρώπη
17:31
Iσραήλ: Διακόσιες χιλιάδες πολίτες κατέφυγαν στα καταφύγια λόγω drone της Χεζμπολάχ
17:27
Τμήμα Μετεωρολογίας - 3ο Δελτίο Καιρού 24/04/24
17:05
Αποφυγή κυκλοφορίας σε ανοικτούς χώρους λόγω σκόνης συνιστά το Τμήμα Επιθεώρησης Εργασίας
16:25
Λετυμπιώτης: Το Κυπριακό είναι ένα εξόχως ευρωπαϊκό πρόβλημα
15:58
Σαλβίνι: H Κύπρος έζησε παρόμοια δοκιμασία με τη γενοκτονία των Αρμενίων
15:53

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.